Skip to content

Sex telefon i jego wpływ na zdrowie

Spis treści

Sex telefon jest usługą, po którą sięgamy zazwyczaj w celu zaspokojenia potrzeb seksuanlych, odreagowaniu po ciężkim dniu, poprawienia nastroju.
Nasuwa się pytanie, jak seks telefon wpływa na zdrowie i czy korzystanie z tego typu usług jest bezpieczne?


Główną zaletą sex telefonu jest właśnie możliwość zaspokojenia potrzeb seksualnych. Seks jest nieodłącznym elementem życia, należy do podstawowych potrzeb człowieka (prokreacja).
Chamowanie tego typu potrzeb jest niebezpieczne i może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne. Potrzeby seksualne najlepiej zaspokajać z partnerem / partnerką, pozwala to na zbudowanie bliskości, a zarazem pozwala to osiągnąć lepszy orgazm. Podczas seksu uwalniają się hormony szczęścia: serotonina, dopamina oraz oksytocynę, która wpływa na zaufanie do partnera. Brak seksu może skutkować problamami z koncentracją, motywacją, a nawet depresją.
W przypadku osób samotnych, którzy nie posiadają partnera z którym mogliby przyżyć chwile uniesienia świetnym rozwiązaniem jest sex telefon. Pozwala on na sex z partnerką praktycznie o każdej porze. Dziewczyn, które świadczą usługi sex telefonu nie brakuje, w związku z czym wybór tego rodzaju zabawy jest jak najbardziej uzasadniony. Masturbacja połączona ze zmysłową rozmową (nawet na odległość przez telefon), pozwala uwolnić hormony i substancje opisane wyżej.

sex telefon nie jest jednak pozbawiony wad. Za częste korzystanie telefonu może powodować uzależnienie, które wpływa na inne obszary życia.

Zainteresował Cię artykuł? Dowiedz się więcej o sex telefon i jego wpływie na zdrowie.

Dodaj komentarz

Popularne wpisy